آمار متوفیان کرونا در پایتخت 3 برابر شد ، واکنش محسن هاشمی به درخواست تعطیلی مترو

به گزارش سفر به هند، عضو شورای شهر تهران با اشاره به افزایش 3 برابری آمار متوفیان کرونا در پایتخت گفت: جهت پیشگیری از شیوع کرونا باید مترو تعطیل و طرح ترافیک هم لغو شود.

آمار متوفیان کرونا در پایتخت 3 برابر شد ، واکنش محسن هاشمی به درخواست تعطیلی مترو

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، حسن خلیل آبادی عضو شورای شهر تهران درباره شرایط ابتلا به کرونا در پایتخت گفت: متأسفانه آمار متوفیان کرونا در تهران اکنون نسبت به اردیبهشت سه برابر افزایش یافته و این قضیه بسیار نگران کننده است.

وی تأکید کرد: مترو پایتخت جهت پیشگیری از شیوع بیشتر کرونا باید تعطیل و طرح ترافیک هم همزمان لغو شود.

این عضو شورای شهر تهران اضافه نمود: شهروندان باید از حضور در تجمع و جشن ها و مراسم های خانوادگی پرهیز کنند چرا که پیشگیری در حال حاضر نقش مهمی در کنترل کرونا دارد.

خلیل آبادی عنوان کرد: به گفته متخصصان حوزه بهداشت و درمان، هر یک نفر مبتلا به کرونا حتی می تواند تا 60 نفر را آلوده کند بنابراین با تعطیلی مترو و اتوبوس اقدام بزرگی در کنترل کرونا می توان انجام داد البته در حال حاضر ضدعفونی ناوگان حمل و نقل عمومی مداوم انجام می گیرد ولی ممکن است برخی از شهروندان رعایت اصول بهداشتی را مدنظر قرار ندهند و این مسأله سلامت سایر مردم را به خطر می اندازد.

خلیل آبادی خاطرنشان کرد: تا کنون بیش از 700 نفر از کارکنان شهرداری تهران مبتلا به کرونا شده اند که انجام دورکاری که از روزهای گذشته اعلام شده قطعاً در کاهش آمار مبتلایان مؤثر است.

  • واکنش محسن هاشمی به تعطیلی احتاقتصادی مترو تهران

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران نیز در حاشیه صحن علنی امروز شورای شهر در جمع خبرنگاران درباره احتمال تعطیلی مترو در پایتخت به دلیل شیوع کرونا، گفت: در این زمینه صحبت نمی کنم ولی باید ستاد ملی کرونا تصمیم گیری کند و بعید می دانم بتوانند این اقدام را انجام دهند.

وی درباره بحث اوراق مشارکت جهت خرید اتوبوس و واگن مترو گفت: مصوبات شورا و دولت در این زمینه وجود دارد ولی مشکل در سیستم بروکراتیک است که مانع برای مصوبات ایجاد کرده و شهردار تهران تلاش کرده است تا این موانع حذف شود.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: مثلاً در مباحث بانکی موانعی در این زمینه وجود داشت و سبب کندی کار شده بود. درباره قرارداد با شرکت واگن سازی نیز برنامه هایی وجود دارد ولی ابتدا باید موضوع سهمیه فاینانس برطرف شود.

هاشمی گفت: نامه فاینانس باید به طرف خارجی ارائه شود و پیگیر باشیم که این فاینانس تبدیل به حقیقت شود که به نظرم تیمی باید در این زمینه سفری به کشور مورد نظر داشته باشد و موانع فاینانس ناشی از تحریم برطرف شود که احتمالا شهردار تهران اقداماتی در این زمینه انجام خواهد داد.

وی در ادامه گفت: امروز آخرین جلسه قبل از تعطیلات شورای شهر بود و به مدت دو هفته تا اواسط مرداد صحن شورا تعطیل می شود در این مدت نیز اقداماتی جهت گندزدایی و نظافت مجموعه صورت می گیرد چرا که چندین نفر از پرسنل گرفتار کرونا شده بود.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: البته با وجود تعطیلی صحن شورا کمیسیون های شورا فعال خواهند بود و جلسات را برگزار می کنند.

هاشمی بیان داشت: امروز یک فوریت نظام نامه مسؤولیت پذیری اجتماعی به تصویب رسید که بر اساس آن کمک به خیرین مسکن ساز نیز مدنظر است.

وی گفت: همچنین امروز بررسی چندین اعتراض فرمانداری از شورا در صحن انجام گرفت و مصوباتی درباره بسته محرک اقتصادی، موضوع پارک حاشیه ای و حریم آثار هنری داشتیم.

رئیس شورای شهر تهران اظهار داشت: حدود 90 درصد از اعتراضات فرمانداری به برخی از مصوبات شورا را قبول کردیم و اصلاحات لازم نیز صورت گرفت.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 479

به "آمار متوفیان کرونا در پایتخت 3 برابر شد ، واکنش محسن هاشمی به درخواست تعطیلی مترو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار متوفیان کرونا در پایتخت 3 برابر شد ، واکنش محسن هاشمی به درخواست تعطیلی مترو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید