12 نفر از زندانیان فراری به زندان بازگردانده شدند

به گزارش سفر به هند، دادستان انقلاب و عمومی سنندج مرکز استان کردستان گفت: از آدینه شب هشتم فروردین تا به امروز 12 نفر از زندانیان فراری از زندان سقز به زندان بازگردانده شدند.

12 نفر از زندانیان فراری به زندان بازگردانده شدند

محمد جباری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: زندانیان فراری اگر تسلیم شوند مشمول بخشنامه عفو خواهند شد در غیر این صورت علاوه بر در نظر دریافت جرم جدید فرار از زندان، مجازات اصلی آنها هم مشمول هیچ تخفیف یا عفوی نخواهد شد.

پیش از این 9 نفر دستگیر شده بودند و دو نفر نیز خود را تسلیم نموده بودند.

  • 7 نفر دستگیر شدند و 2 زندانی خود را تسلیم کردند | متواریان مشمول عفو می شوند
  • دستگیری 5 زندانی متواری زندان سقز | بقیه متواریان شناسایی شدند

وی با بیان این که در میان زندانیان فراری محکوم به قصاص نیز وجود دارد، اضافه نمود: زندانیان فراری در حال آنالیز بودند که کدام یک از آنها مشمول بخشنامه عفو سراسری می گردد اما با فرار از زندان تنها در صورت تسلیم امکان استفاده از شرایط عفو برای آنها وجود دارند.

عصر آدینه هشتم فروردین، حدود هفتاد زندانی از زندان سقز با ضرب و شتم نگهبانان متواری شدند که همان شب پنج نفرشان دستگیر و یک نفر نیز خود را تسلیم ماموران کرد، از دیشب تا ظهر امروز نیز چهار زندانی دیگر دستگیر و یک نفر هم خود تسلیم ماموران نموده ولی کماکان 59 نفر از زندانیان متواری هستند.

جانشین فرماندهی انتظامی کردستان هم شب گذشته با بیان این که ورودی های شهر سقز بسته شده و کارهای فنی برای شناسایی و دستگیری زندانیان در حال اجرا است گفته بود: پلیس امنیت و آگاهی نیز در حال پیگیری و اقدامات لازم برای دستگیری فراریان هستند.

سقز با بیش از 226 هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در 190 کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان واقع شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 29 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 247

به "12 نفر از زندانیان فراری به زندان بازگردانده شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "12 نفر از زندانیان فراری به زندان بازگردانده شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید