کاهش 2 برابری وزن با ماده غذایی خوشمزه

به گزارش سفر به هند، ماده غذایی خوشمزه ای می تواند کاهش وزن را به طور چشمگیری افزایش دهد.

کاهش 2 برابری وزن با ماده غذایی خوشمزه

به گزارش ایسنا، به نقل از سایکولوژی نیوز، نتایج مطالعات نشان می دهد تنها سه وعده ماست می تواند کاهش وزن را 2 برابر کند.

کسانی که در این مطالعه هر روز ماست می خوردند، در مقایسه با گروه مقایسه ای که رژیم غذایی کم لبنیات داشتند، کاهش چربی بدن خود را 2 برابر کردند.

کلسیم و ویتامین D موجود در ماست ممکن است مسئول کاهش وزن باشد. تصور می گردد کلسیم به کاهش وزن یاری می نماید و به بدن سیگنال می دهد که ذخیره چربی را متوقف و آغاز به سوزاندن آن کند.

در مقابل کمبود کلسیم می تواند میل به غذا را در کوشش برای به دست آوردن بیشتر مواد معدنی ضروری افزایش دهد. ویتامین D ممکن است به کاهش وزن یاری کند تا حدی به وسیله نقشی که در یاری به بدن در جذب کلسیم دارد.

این مطالعه شامل 63 نفر بود که در 2 مطالعه جداگانه ثبت نام کردند. در هر 2 تحقیق افراد به مدت 24 هفته در رژیم غذایی کم لبنیات و لبنیات زیاد قرار گرفتند.

برای رژیم غذایی پرلبنیات، افراد سه وعده لبنیات می خوردند که معادل 1200 میلیگرم کلسیم در روز به آن ها می داد. نتایج مطالعه نشان داد کسانی که رژیم غذایی پر لبنیات داشتند، چهار پوند وزن خود را از دست دادند.

پروفسور مایکل زمل، محقق ارشد این تحقیق، گفت: زمانی که افراد را تحت رژیم هایی قرار می دهیم که شامل سه وعده ماست در روز است، در مقایسه با کسانی که رژیم غذایی کم لبنیات دارند، می توانیم اندازه چربی از دست رفته را تقریبا 2 برابر کنیم.

کسانی که رژیم غذایی کم لبنیات داشتند، چیزی از دست ندادند، اما نتایج مطالعه دوم نشان داد کاهش وزن 2 برابری در گروه با لبنیات زیاد رخ داد.

نتایج این مطالعه نشان می دهد سه وعده غذای لبنی در روز باعث کاهش قابل توجهی در کل و چاقی مرکزی در بزرگسالان چاق می گردد؛ نتیجه ای که بدون کاهش وزن یا محدودیت کالری به دست می آید.

محققان اظهار کردند: ما دریافتیم غذا های لبنی کاهش وزن و توده بافت چربی مرکزی را به علت محدودیت انرژی تسریع می نماید.

منبع: فرارو
انتشار: 26 تیر 1401 بروزرسانی: 26 تیر 1401 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 1448

به "کاهش 2 برابری وزن با ماده غذایی خوشمزه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 2 برابری وزن با ماده غذایی خوشمزه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید