مراقب این 11 مورد خطرناک در خانه باشید

به گزارش سفر به هند، بهتر است به این موارد دقت کنید تا حادثه ناگواری برای خود و خانواده تان نیفتند. درادامه خبرنگاران زندگی در این باره کامل شرح می دهد و شما را با وسایل خطرناکی که در خانه دارید و چرایی خطرناک بودن آنها آشنا می نماید.

مراقب این 11 مورد خطرناک در خانه باشید

1. اسپری تازه نماینده هوا

طبق گزاشات سایت وب ام دی، در اسپری های تازه نماینده یا خوشبونماینده، هوا مواد شیمیایی به نام 1,4-DCB یافت می گردد که به ریه آسیب می رسانند.

2. کرم اصلاح

در کرم های اصلاحی که اکثرا آقایان استفاده می نمایند مواد شیمیایی به نام تفلون وجود دارد. تفلون باعث به وجود آمدن فشار خون بالا و سرطان است.

3. پاک کنننده شیشه

به نظرمان شیشه ها باید تمیز و بدون لک باشند. بله این موضوع مهم است ولی در محلول های پاک نماینده شیشه از آمونیاک و اتانول استفاده می گردد که هر دوی آنها به شدت مسمومیت زا و سرطان زا هستند. گفته می گردد مقدار مواد شیمیایی مضر در محصولات جدید پاک نماینده شیشه کمتر شده است؛ اما هنوز هم جای نگرانی وجود دارد.

4. پودر صابون

مرکز کنترل بیماری، پودر صابون را به علت داشتن مواد شیمیایی خطرناک، برای سلامتی پر ریسک دانست و توصیه به استفاده نکردن از آن را دارد.

5. قابلمه و تابه های تفلون

تفلون، این ماده شیمیایی همانی است که در کرم های اصلاح بود؛ اما حالا در غذاهای ما. در واقع ما از ظروف تفلون برای نچسبیدن غذا به ظروف استفاده می کنیم که اگر واقعیت را بخواهید، این ماده بسیار سرطان زا است و به ریسک آن برای سلامتی مان نمی ارزد.

6. ظروف پلاستیکی

ظروف پلاستیکی نیز مواد شیمیایی خطرناک در ساختار خود دارند؛ اما محققان بعد از آزمایشات بسیار دریافتند که ظروف پلاستیکی ای که BPA-free بر روی آنها درج شده باشد از مواد مضر شیمیایی در ساخت آنها استفاده نشده است.

7. پاک نماینده توالت

پاک نماینده های توالت به خودی خود، خطرناک و ساخته شده از مواد شیمیایی هستند؛ اما میکس کردن آنها با یکدیگر، مخصوصا وایتکس با جوهرنمک، گاز خفه نماینده را به نام گاز کلر آزاد می نماید. هیچ گاه این کار را امتحان نکنید و اگر ناخواسته کسی این کار را انجام داد سریعا درها و پنجره ها را باز کنید و شیر بنوشید.

8. ضد یخ

اتیلن گلیکل، نام شیمی مایع ضد یخ است. به طرز وحشتناکی مزه شیرین دارد و بویی که شاید بچه ها و حیوانات خانگی را جذب کند. به هنگام قورت دادن، این مایع در شکم همه چیز را از بین می برد و منجر به مرگ می گردد.

9. نفتالین

اغلب از گلوله های نفتالین برای ضد پوسیدگی لباس ها در زمستان استفاده می کنیم؛ ولی به احتمال زیاد نمی دانیم چقدر این گلوله ها برای سلامتی مضر هستند. این گلوله ها در جایی که هستند فراوری بخار شیمیایی می نماید که منجر به سرگیجه و مسائل تنفسی می گردد.

در این باره بخوانید:

مراقب باشید؛ این 9 مورد در آشپرخانه جرم می گیرند

نوشابه های انرژی زا چه تاثیری بر بدن ما می گذارند؟

10. سم موش

در سم های موش سیانور وجود دارد که باعث خون ریزی داخلی در انسان و حیوان می گردد. تا حد ممکن از چسب موش برای این کار بهره ببرید.

11. لوسیون بدن

درست است که ما می خواهیم بوی یاس یا بنفشه بدهیم و از لوسیون های معطر استفاده می کنیم؛ اما شاید به نفع بدن ما نباشد. بسیاری از لوسیون های عطری ترکیب BHR دارند که منجر به مختل شدن غدد درون ریز بدن ما می شوند و این 100 درصد برای بدن ما مضر است.

منبع: مک بوک

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 30 دی 1399 بروزرسانی: 30 دی 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 732

به "مراقب این 11 مورد خطرناک در خانه باشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراقب این 11 مورد خطرناک در خانه باشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید