عنکبوت های ترسناکی که مار شکار می نمایند

به گزارش سفر به هند، شاید باورکردنی نباشد، اما هستند عنکبوت هایی که مار شکار می نمایند و معروف ترین شان بر خلاف تصور چندان هم جثه بزرگی ندارد!

عنکبوت های ترسناکی که مار شکار می نمایند

به گزارش خبرآنلاین، عنکبوت هم می توانند مار شکار نمایند و این شکارچی ترسناک را ببلعد؟ بر اساس پژوهشی که نتایجش در ژورنال عنکبوت شناسی منتشر شده است، بله بعضی عنکبوت ها مار می خورند.

اتفاقا بر خلاف تصور رایج تعداد عنکبوت هایی که مار شکار می نمایند بیش از آن است که تصور می کنید. مارتین نیفلر پژوهشگر ارشد این مقاله می گوید: مایه شگفتی است، اما عنکبوت هایی که مار می خورند در تمام قاره ها پیدا می شوند.

در این پژوهش بیش از 300 نمونه از رفتار غیرمنتظره از عنکبوت ها در سراسر دنیا ثبت شد که در آن 40 گونه متفاوت از عنکبوت ها در نقش شکارچی و حدود 90 گونه متفاوت از مار ها شکار بودند.

شاید تصور کنید عنکبوت های بزرگتر از خانواده تارانتولا شکارچیان اصلی این ماجرا هستند، اما برخلاف انتظار عنکبوت هایی که بیش از همه مار شکار می نمایند از خانواده عنکبوت های پاشانه ای هستند که بیوه سیاه معروف ترین آن ها است.

این پژوهش نقش مهم عنکبوت ها را در محیط زیست بیش از پیش پررنگ نشان می دهد.

نیفلر می گوید: تا جایی که می دانیم عنکبوت های دنیا چیزی حدود 25 میلیون تن وزن دارند که سالانه چیزی بین 300 تا 400 میلیون تن شکار می خورند.

گرچه مار هایی که شکار عنکبوت ها می شوند کوچک هستند، اما در نظر داشته باشید که کوچک ترین مار ها نیز در بسیاری موارد ده ها برابر یک عنکبوت هستند.

منبع: فرارو
انتشار: 30 بهمن 1401 بروزرسانی: 30 بهمن 1401 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 1566

به "عنکبوت های ترسناکی که مار شکار می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عنکبوت های ترسناکی که مار شکار می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید