ربودن صدها دانش آموز در نیجریه توسط افراد مسلح

به گزارش سفر به هند، مقامات محلی و امنیتی نیجریه از ربودن شدن صدها دانش آموز و تعداد زیادی معلم در ایالت نیجر در شمال این کشور توسط افراد مسلح خبر دادند.

ربودن صدها دانش آموز در نیجریه توسط افراد مسلح

به گزارش ایرنا، خبرگزاری فرانسه روز چهارشنبه به نقل از این مقامات که خواستند نامشان فاش نگردد، اضافه نمود: این عملیات آدم ربایی توسط افراد مسلح عصر دیروز (سه شنبه) در یک دبیرستان شبانه روزی در ایالت نیجر در شمال نیجریه رخ داد.

بر اساس این گزارش، این آدم ربایی دسته جمعی دو ماه پس از ربودن 344 نوجوان یک مدرسه شبانه روزی توسط گروه های جنایتکار در ایالت کاتسینا در همسایگی ایالت نیجر که پس از مذاکره با مقامات، دانش آموزان پس از یک هفته آزاد شدند، انجام شد.

یک مقام محلی در ایالت نیجر که خواست نامش فاش نگردد به خبرگزاری فرانسه گفت: راهزنان دیشب وارد مدرسه دولتی در کاگارا شدند و صدها دانش آموز و معلم را ربودند.

وی اضافه نمود که این افراد مسلح که تعدادشان بسیار زیاد بود، با لباس نظامی وارد مدرسه شدند و دانش آموزان را به جنگل راهنمایی کردند.

به گفته وی، یکی از کارمندان و تعدادی از دانش آموزان پیروز به فرار شدند و قتل یک دانش آموز به هنگام حمله این افراد مسلح را تایید کردند.

این مقام محلی اضافه نمود: این دبیرستان حدود هزار دانش آموز داشت، اما هنوز معین نیست که چه تعدادی از آن ها ربوده شده اند.

در این پیوند یک منبع امنیتی با بیان اینکه یک سرشماری در حال اجرا است تا تعداد دقیق دانش آموزان ربوده شده معین گردد، ابراز امیدواری کرد که همه کسانی که فرار نموده اند، برگردند تا بتوانیم آن ها را بشماریم.

این منبع گفت که سربازان با پشتیبانی هوایی در جستجوی آدم ربایان و گروگانگیرها برای انجام عملیات نجات هستند.

مناطق شمال غربی و مرکزی نیجریه از 10 سال پیش تا به امروز شاهد رفتارهای خشونت آمیز توسط گروه های جنایتکار شناخته شده محلی به اسم راهزن می باشد که این گروههای جنایتکار روابط قوی با گروه های جهادی در شمال شرقی این کشور برقرار نموده اند.

گروه تروریستی بوکوحرام تا به امروز در چندین نوبت با حمله مراکز آموزشی و روستاهای نیجریه صدها دانش آموز را ربوده اند. مقامات محلی احتمال دست داشتن این گروه تروریستی که با داعش نیز اعلام همبستگی نموده است را بعید ندانستند.

تا به امروز هیچ گزارشی برای روشن شدن هویت افراد مسلح ناشناس که دیشب به مدرسه شبانه روزی در ایالت نیجر در شمال نیجریه حمله نموده اند، منتشر نشده است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 25 اسفند 1399 بروزرسانی: 25 اسفند 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 844

به "ربودن صدها دانش آموز در نیجریه توسط افراد مسلح" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ربودن صدها دانش آموز در نیجریه توسط افراد مسلح"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید