خداحافظی پسر شر انگلیس

به گزارش سفر به هند، وقتی به عنوان شخصیت برتر ورزشی سال انتخاب شد با پیراهنی که یقه اش باز بود و در حالی که آدامس می جوید به مراسم رفت. خیلی ها از او انتقاد کردند اما خیلی ها هم گفتند که او 17 ساله است و این رفتارها از او عجیب نیست.

خداحافظی پسر شر انگلیس

به گزارش خبرنگاران ، آن وین رونی 17 ساله اکنون 35 ساله است. مردی که سال های اخیرش بیشتر به جای اینکه با افتخارات فوتبالی گره بخورد به رسوایی های اخلاقی هر چند وقت یکبارش گره خورد. به هر حال او رسما اعلام بازنشستگی کرد.

گزارش روزنامه خبرنگاران درباره این چهره شاخص فوتبال اروپا و انگلیس را در ادامه می خوانید:

طی چند دهه اخیر، بهترین فوتبالیست های دنیا بازیکنانی بودند که از کف خیابان ها و در میانه مسائل متعدد مالی و اجتماعی، راه خود را به سمت مستطیل سبز به خوبی پیدا کردند. در این میان یک اتفاق برای بیشتر آنها رخ داد. در دوران اوج یا در سال های خاتمهی دوران حرفه ای، آن پیشینه سراغ شان آمد و آنها را به حاشیه برد. اما در این میان استثناهایی هم وجود دارد. وین رونی که همین چند روز پیش اعلام نمود بعد از 19 سال حضور در فوتبال حرفه ای کفش هایش را به دیوار آویخت، یکی از همین استثناهاست. او که حالا در 35 سالگی به عنوان سرمربی دربی کانتی به فعالیتش در فوتبال ادامه می دهد، در تمام این سال ها جنجال و حاشیه های متعددی به همراه داشت اما همواره توانست در اوج باشد. به بهانه خداحافظی ستاره سابق منچستر، نگاهی به مهمترین لحظات فوتبالی او انداخته ایم:

این اسم را به خاطر بسپارید

رونی در 16 سالگی و با اورتون خود را به فوتبال انگلیس معرفی کرد. در بازی مقابل آرسنال در سال 2002 گلی به ثمر رساند و رکورد جوانترین گلزن تاریخ لیگ برتر را از آن خود کرد. در کنار آن گل زیبا که نشان از استعداد و آینده روشن رونی بود، جملات کلیو تیلد سلی، گزارشگر بازی در ذهن همه باقی ماند: یک کنترل فوق العاده و یک گل زیبا ! این اسم را حتما به یادتان بسپارید: وین رونی .

هت تریک مقابل فنرباغچه

وقتی الکس فرگوسن او را به منچستر برد، خیلی ها این سوال را پرسیدند که چرا باید برای یک بازیکن 18 ساله 30 میلیون پوند هزینه گردد. او خیلی زود جواب منتقدانش را داد. در اولین بازی لیگ قهرمانان آن سال، منچستر در خانه، میزبان فنرباغچه ترکیه بود. در شبی که شیاطین سرخ با نتیجه 6 بر 2 به پیروزی رسیدند، رونی اولین هت تریک خودش برای این تیم را ثبت کرد.

گل استثنایی به من سیتی

رونی در سال هایی که در منچستر بازی کرد، لحظات ماندگاری را برای طرفداران این تیم رقم زد. او در آن سال ها، یکی از چهره های مهم دربی شهر منچستر بود. او توانست در 13 حضور در ترکیب منچستر، 11 بار به سیتیزن ها گل بزند؛ اما بدون شک زیباترین و مهمترین گل او در دربی منچستر در سال 2011 زده شد. بازی این دو تیم با تساوی یک بریک در جریان بود که رونی روی پاس نانی توانست دروازه رقیب را با یک ضربه قیچی برگردان فوق العاده باز کند و عامل پیروزی تیمش گردد. بعدها گل رونی در آن بازی به عنوان زیباترین گل تاریخ لیگ برتر لقب گرفت.

پشت سر گذاشتن بابی چارلتون

اصلا هیچ جای تعجبی ندارد که بازیکنی همچون رونی در خاتمه دوران فوتبالی اش چند رکورد هم به نام خودش ثبت نموده باشد.

تا پیش از او، بهترین گلزن تاریخ تیم ملی انگلیس سِر بابی چارلتون با 49 گل زده بود. وین رونی در سال 2015 و در بازی مقابل تیم ملی سوئیس در استادیوم ومبلی توانست پنجاهمین گل ملی اش را بزند و از بابی چارلتون عبور کند. او دوران حضورش در تیم ملی انگلیس را با 53 گل تمام کرد.

او در ادامه باز هم توانست از یک رکورد دیگر بابی چارلتون عبور کند. سال 2017 و در بازی مقابل استوک سیتی، رونی توانست در دقایق اضافه گل تساوی تیمش را بزند که در واقع دویست و پنجاهمین گل او با پیراهن منچستر بود.

او با این گل، بابی چارلتون را پشت سر گذاشت و بهترین گلزن تاریخ منچستر شد. در نهایت او توانست در 559 بازی خود برای شیاطین سرخ، رکورد 253 گل

را ثبت کند.

افتخارات رونی

5 قهرمانی در لیگ برتر

یک قهرمانی در جام حذفی

3 قهرمانی در جام اتحادیه

4 قهرمانی در سوپرجام انگلیس

یک قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا

یک قهرمانی در لیگ اروپا

یک قهرمانی در جام باشگاه های دنیا

حسین خلیلی - گروه ورزش / روزنامه خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 792

به "خداحافظی پسر شر انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خداحافظی پسر شر انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید