تغییر رویکرد سرمایه گذاری استان کرمان ضروری است

به گزارش سفر به هند، رئیس اتاق کرمان با تأکید بر اینکه رویکرد سرمایه گذاری کرمان باید از حوزه معدن به سایر حوزه ها تغییر کند، گفت: گردشگری در کنار کشاورزی، صنایع بازیافت و صنایع دانش بنیان از حوزه های پیشنهادی برای تغییر رویکرد سرمایه گذاری است.

تغییر رویکرد سرمایه گذاری استان کرمان ضروری است

سیدمهدی طبیب زاده در نشست هم اندیشی اتاق کرمان، اضافه کرد: با تمرکز بر معادن، اقتصاد استان 15 تا 20 سال آینده با مشکل روبرو خواهد شد که به همین دلیل در حال حاضر نباید درآمد حاصل از معادن در زنجیره فولاد صرف شود، مگر اینکه پس از تولید تمرکز بر شمش فولاد و صنایع پایین دستی آن باشد.

او ادامه داد: باید برنامه کامل و جامع برای چگونگی قرار دریافت گردشگری به عنوان یکی از پایه های سرمایه گذاری استان تدوین شود و چشم انداز تعیین و روشنی داشته باشد.

طبیب زاده اظهار کرد: داشتن برنامه بلند پروازانه، استفاده از مشاور و تدوین طرح جامع در گردشگری و صنایع دستی باید در کنار اولویت بندی طرح ها و جاذبه های گردشگری، تعیین کردن جامعه هدف، تبلیغات مناسب و تأثیرگذار و نحوه صحیح اجرای کار، برای توسعه در این حوزه وجود داشته باشد.

رئیس اتاق کرمان بیان نمود: در سال جاری فضا و شرایط لازم برای ایجاد تحول در گردشگری استان وجود دارد که مسئولان، مشاوران و فعالان حوزه گردشگری باید از این فرصت پیش آمده استفاده کنند.

او با تأکید بر اینکه گردشگری می تواند یکی از پیشران های اقتصادی استان باشد، شرح داد: این حوزه می تواند منابع ثابت درآمدزایی و اشتغال وسیع ایجاد کند و کرمان ظرفیت لازم در این زمینه را دارد.

در ادامه این نشست رئیس کمیسیون گردشگری و صنایع دستی اتاق کرمان گفت: باید بخشی از درآمد صنایع معدنی بزرگ استان به حوزه گردشگری اختصاص یابد تا بتوان از طریق آن زیرساخت های لازم برای توسعه این حوزه را تکمیل و گسترش داد.

محمدرضا بهرامی اضافه کرد: اجرای بسیاری از طرح ها و فعالیت های گردشگری در سطح شهر و استان نیازمند تأمین بودجه است که باید برای آن چاره ای اندیشیده شود.

گفتنی است در این نشست بر تغییر نگرش در تدوین طرح های جامع گردشگری و پرداختن به کیفیت آن، فعال شدن فضای مجازی برای معرفی بیشتر جاذبه ها و فرصت های گردشگری کرمان، تکمیل و توسعه زیرساخت ها، برگزاری دوره های آموزشی مهارت ورزی و جلوگیری از موازی کاری ها در حوزه گردشگری تأکید شد.

همچنین پیشنهاد برگزاری نشست های هم اندیشی با اساتید و هنرمندان صنایع دستی استان، برگزاری رویدادهایی مانند ورک شاپ روز جهانی صنایع دستی در خردادماه، مشارکت در نمایشگاه های صنایع دستی استانی، ملی و بین المللی، برگزاری جشنواره های پته و طعم کرمان، پیگیری ثبت ملی برخی شهرهای استان، راه اندازی مرکز فرهنگ و هنر استان، تهیه نقشه توریستی شهر کرمان، گسترش شبکه های مجازی و برگزاری کارگاه های تجربه، به عنوان برنامه های کمیسیون در سال جاری مطرح شد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 29 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1400 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 969

به "تغییر رویکرد سرمایه گذاری استان کرمان ضروری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییر رویکرد سرمایه گذاری استان کرمان ضروری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید