انتشار کتاب جدیدی از تیم اوبراین بعد از 20 سال

به گزارش سفر به هند، به گزارش خبرنگاران به نقل از کرکاس ریویو، انتشارات مارینر گفت که اعجوبه آمریکایی نوشته اوبراین را پاییز امسال منتشر خواهد کرد. مطبوعات این کتاب را ادیسه ای درخشان و پر افت و خیز توصیف می کنند.

انتشار کتاب جدیدی از تیم اوبراین بعد از 20 سال

اوبراین که در طول جنگ ویتنام در ارتش آمریکا خدمت می کرد، اولین حضور ادبی خود را در سال 1973 با کتاب خاطرات اگر در منطقه جنگی مردم، مرا بسته بندی کن و به خانه بفرست اعلام کرد. نخستین رمان او نورهای شمالی دو سال بعد منتشر شد.

او پیش از انتشار رمان های چیزهایی که حمل می کردند در سال 1990 نوشتن را با رمان های در پی کاچیاتو- که برنده جایزه ملی کتاب شد- و عصر هسته ای دنبال کرد. چیزهایی که حمل می کردند کتابی پرفروش و نامزد جایزه پولیتزر و جایزه حلقه ملی منتقدان کتاب آمریکا شد. آخرین رمان او جولای، جولای در سال 2002 منتشر شد.

اعجوبه آمریکایی یک روزنامه نگار بدنام را که مدیر فروشگاهی شده است، دنبال می کند. او از یک بانک سرقت کرده و یکی از کارمندان بانک را می رباید و به مکزیک و سپس مینه سوتا می برد.

اوبراین گفت: اعجوبه آمریکایی دو دهه است که در درون من می جوشد. امید داشتم برای همیشه از عذاب نوشتن رمان دیگری و همه آن ساعت های انزوا و ناامیدی و سیگارهای زیاد، پرهیز کنم. اما شخصیت های کتاب، پیوسته مرا صدا می زدند و مدام درباره خودشان لاف می زدند.

رمان اوبراین برای انتشار در 24 اکتبر برنامه ریزی شده است.

تیم اوبراین نویسنده آمریکایی است که به خاطر آثار داستانی اش که اغلب تجربیات سربازان آمریکایی در طول جنگ ویتنام را روایت می کند، شناخته می شود. از جمله کتاب های اوبراین که در ایران ترجمه و منتشر شده است می توان به جوراب بلند زنانه، وسایلی که همراهشان بود و تام کت در هزارتوی عشق اشاره کرد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 15 خرداد 1402 بروزرسانی: 15 خرداد 1402 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 1607

به "انتشار کتاب جدیدی از تیم اوبراین بعد از 20 سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار کتاب جدیدی از تیم اوبراین بعد از 20 سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید