ائتلاف سعودی رسماً به دروغگویی خود اعتراف کرد

به گزارش سفر به هند، پس از آنکه ائتلاف سعودی ویدئویی جعلی از انبار تسلیحاتی ارتش یمن منتشر کرد، سخنگوی ائتلاف سعودی رسما اذعان کرد که ویدئوی مذکور ساختگی بوده است.

ائتلاف سعودی رسماً به دروغگویی خود اعتراف کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف سعودی که امروز (سه شنبه)، به استان شبوه یمن سفر نموده است، رسما اذعان کرد که ویدئوی اخیر ائتلاف از انبار موشکی ارتش یمن ساختگی است.

ائتلاف سعودی اخیرا ویدئویی از یک انبار تسلیحاتی منتشر کرد و مدعی شد که این انبار متعلق به ارتش یمن است. اما تنها پس از گذشت چند ساعت رسانه ها فاش کردند که ویدئوی مذکور بخشی تقطیع شده از یک فیلم آمریکایی بوده است.

سخنگوی ائتلاف سعودی شامگاه امروز رسما در کنفرانسی مطبوعاتی با استاندار استان شبوه یمن به پخش ویدئوی جعلی مذکور اذعان کرد؛ اما با این حال مدعی شد: ما متعهد به اعتبارسنجی و شفافیت رویدادهای عملیاتی و رسانه ای هستیم.

ترکی المالکی در ادامه بعلاوه ادعا کرد: ویدئویی بحث برانگیز به اشتباه به دست ما رسید و این جزء اشتباه حاشیه ای در تعامل با منابع بود.

فیلم زیر همان فیلمی است که سخنگوی ائتلاف سعودی امروز درباره آن اظهارنظر نموده است.

پیشتر، محمد عبدالسلام رئیس هیات مذاکره نماینده دولت نجات ملی یمن در این خصوص گفته بود: این یک رسوایی بزرگ است که سخنگوی ائتلاف متجاوز با تقطیع کلیپی از یک فیلم آمریکایی ادعا می نماید که تصاویر آن متعلق به یک سایت موشکی انصار الله در الحدیده است.

وی افزوده بود: ائتلاف متجاوز می خواهد خسارات میدانی خود را با پیروزی های ساختگی و مضحک اطلاعاتی و رسانه ای جبران کند.

عبدالملک العجری عضو هیات مذاکره نماینده دولت نجات ملی یمن نیز در این خصوص بیان نموده بود: رسوایی المالکی برای او کافی است تا از صحنه غیب گردد؛ همان طور که احمد العسیری سلف او هم متواری شد

العجری با بیان اینکه رسوایی المالکی به معنای مردود بودن همه ادعاهای ائتلاف متجاوز علیه یمن است، گفته بود:انتظار نداشتیم سخنگوی متجاوز آنقدر جسارت داشته باشد که اینچنین دروغ بگوید و برای بستن بندر الحدیده به توجیهات مفتضحانه متوسل گردد. رسوایی سخنگوی متجاوز باید باعث شرمندگی جامعه جهانی در خصوص بسته شدن بندر الحدیده گردد.کشورهای متجاوز از شکست اهداف خود رنج می برند و کنترل یمن را از دست داده اند و با رفتار تهاجمی خود می خواهند القا نمایند که کنترل اوضاع را در دست دارند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 اسفند 1400 بروزرسانی: 4 اسفند 1400 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 1322

به "ائتلاف سعودی رسماً به دروغگویی خود اعتراف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ائتلاف سعودی رسماً به دروغگویی خود اعتراف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید