کنگره آمریکا تحقیقات درباره خشونت سازمان یافته پلیس را خواهان شد

به گزارش سفر به هند، کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا در نامه ای به دادستان کل این کشور، ضمن هشدار درخصوص از بین رفتن اعتماد عمومی به اجرای بدون تبعیض قانون، خواهان رسیدگی به قتل های اخیر توسط پلیس شد.

کنگره آمریکا تحقیقات درباره خشونت سازمان یافته پلیس را خواهان شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا روز پنجشنبه از وزرات دادگستری این کشور درخواست کرد، سوء رفتار سازمان یافته پلیس را مورد تحقیق و آنالیز قرار دهد.

به نوشته خبرگزاری رویترز، جرالد نادلر رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا و شماری دیگر از اعضای دموکرات این کمیته در نامه ای به ویلیام بار دادستان کل این کشور خواستند درخصوص وجود رفتارهای غیرقانونی پلیس و الگوهای مرتبط با آن تحقیقاتی را انجام دهد.

در این نامه به قتل جورج فلوید شهروند سیاه پوست مینیاپولیس و برونا تیلور دیگر شهروند آمریکایی که در آپارتمان خود با شلیک گلوله به قتل رسید اشاره شده است.

این کمیته، همچنین تحقیقاتی درباره نحوه رسیدگی به قتل احمد آربری نوجوان سیاه پوست آمریکایی توسط یک افسر سابق پلیس و پسرش را خواهان شد.

در این نامه آمده است: اعتماد عمومی به اجرای بدون تبعیض عدالت، پس از موارد مختلف قتل آفریقایی-آمریکایی ها به شکلی جدی زیر سوال رفته است.

در حال حاضر اداره تحقیقات فدرال آمریکا اف بی آی سه پرونده جداگانه برای این سه قتل اخیر باز نموده است.

از صبح چهارشنبه صدها شهروند آمریکایی در اعتراض به قتل جورج فلوید مقابل ساختمان اداره پلیس مینیاپولیس تجمع یافتند که تظاهرات آن ها با شلیک گاز اشک آور، گلوله پلاستیکی و نارنجک صوتی از سوی مأموران به خشونت کشیده شد.

دست کم دو شهر عظیم دیگر آمریکا هم شامگاه چهارشنبه صحنه اعتراض به نژادپرستی و رفتار خشن پلیس با مظنونان غیرمسلح سیاه پوست بوده است.

این اعتراضات تا روز آدینه ادامه داشته و معترضان توانستند درب های ورودی ساختمان اداره پلیس این شهر را شکسته و بعد از ورود، آن را به آتش بکشند.

روز دوشنبه یک افسر پلیس فلوید 40 ساله را که غیرمسلح بود با رفتاری خشن روی زمین خواباند. شاهدان عینی گفته اند این افسر زانویش را روی گردن فلوید قرار داده و مانع نفس کشیدن او شده بود. این رفتار خشونت آمیز در نهایت به مرگ فلوید منجر شد.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 368

به "کنگره آمریکا تحقیقات درباره خشونت سازمان یافته پلیس را خواهان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنگره آمریکا تحقیقات درباره خشونت سازمان یافته پلیس را خواهان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید