شرایط کرونا در مازندران با سفرهای اخیر مردم وخیم شد

به گزارش سفر به هند، سخنگوی ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا با اشاره به اینکه تا به امروز 1669 نفر از مبتلایان قطعی به ویروس کرونا بهبود یافته اند، از مردم خواست که طی این مدت به هیچ عنوان سفر نکنند و بدانند که هیچ نقطه ای به جز خانه آنها امن تر نیست.

شرایط کرونا در مازندران با سفرهای اخیر مردم وخیم شد

به گزارش سفر به هند به نقل از ایسنا، دکتر کیانوش جهانپور اظهار کرد: انتشار روزانه آمار مبتلایان به ویروس کرونا اگر منجر به افزایش هوشیاری افکار عمومی نگردد فایده ای نخواهد داشت. چرا که این آمار و ارقام برای متخصصان و پزشکان کاربرد دارد و دلیل اینکه ما به صورت روزانه آمار مبتلایان را اعلام می کنیم این است که عموم افراد توجه جدی تری به این موضوع داشته باشند.

سخنگوی ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا اضافه نمود: متاسفانه روز گذشته با افزایش سفر به استان های شمالی کشور روبرو بوده ایم و این موضوع می تواند برای سلامت مسافران و حتی بومیان خطرناک باشد. استان مازندران تا کنون جزء استان های اول ما در خصوص ویروس کرونا نبود اما در حال حاضر 606 نفر در این استان به کوید19 مبتلا شده اند و دلیلش این سفرهایی است که طی روزهای اخیر به این استان اجرا شده است.

جهانپور با بیان اینکه این بیماری بیماری جدیدی است و واکسن ندارد توضیح داد: راه پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا خود مراقبتی و دیگر مراقبتی است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر محدودیت های تردد با ابزار قانونی در دستور کار دولت قرار گرفته است گفت: در حال حاضر 30 آزمایشگاه کشور آزمایش های مربوط به ویروس کرونا را انجام می دهند و از دیروز تا امروز نیز 1076 نفر مبتلای قطعی به کوید19 در کشور شناسایی شده اند و تا کنون نیز 5823 نفر مبتلای قطعی به این ویروس داریم و 16 هزار نفر نیز در بیمارستان های تعیین به دلیل علائم مشکوک به کرونا بستری شدند.

سخنگوی ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا ادامه داد: خوشبختانه تعداد بهبود یافتگان در حال افزایش است و در بعضی استان ها تا 40 درصد بهبودی بین مبتلایان قطعی گزارش شده است.

جهانپور با بیان اینکه طی 24 ساعت گذشته 21 مورد به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند اظهار کرد: در مجموع 145 نفر به دلیل ابتلا به این بیماری تا کنون جان خود را از دست داده اند.

وی در سرانجام تاکید نمود: امیدواریم که تعداد آزمایشگاه هایی که آزمایش ابتلا به ویروس کرونا را انجام می دهند به زودی به 100 آزمایشگاه افزایش پیدا کند. در حال حاضر جواب قطعی قابل ارائه به مراکز بیمارستانی توسط آزمایشگاه ها پس از 48 ساعت از آزمایش آماده می گردد. توصیه من به تمام افراد این است که طی این مدت به هیچ عنوان سفر نکنند و بدانند که هیچ نقطه ای به جز خانه آنها امن تر نیست.

آمار مبتلایان به کرونا در مازندران تا روز گذشته 301 نفر بود که امروز این آمار به 606 نفر رسید. جزئیات کامل آمار روز گذشته را از اینجا بخوانید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 5 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 187

به "شرایط کرونا در مازندران با سفرهای اخیر مردم وخیم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط کرونا در مازندران با سفرهای اخیر مردم وخیم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید