رونمایی از تجهیزات جدید آتش نشانی، سهل انگاری عامل 90 درصد آتش سوزی های فضای سبز

به گزارش سفر به هند، مدیرعامل سازمان آتش نشانی با تاکید بر اینکه از ابتدای سال تا کنون در مجموع 2500 مورد حریق در فضای سبز اتفاق افتاده که بعضی از آن ها عملیات جزئی بوده است، اضافه کرد: حدود 150 مورد از این حریق ها وسعت بیشتری داشته اند و 90 درصد کل آتش سوزی های فضای سبز بر اثر سهل انگاری در زمان حضور در فضای سبز بوده است.

رونمایی از تجهیزات جدید آتش نشانی، سهل انگاری عامل 90 درصد آتش سوزی های فضای سبز

به گزارش گروه اجتماعی سفر به هند، مهدی داوری مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران در نشست خبری که با حضور علی محمد مختاری مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران و عطایی مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران برگزار گردید با تاکید بر اینکه ایمنی اصل انکارناپذیر و یک ضرورت در همه بخش هاست، اضافه کرد: ایمنی در برابر آتش عملیات مقابله ای سازمان آتش نشانی را در پی دارد که با توجه به تاکیدات شهردار و شورای شهر و حمایت های آن ها در جهت رشد و پیشرفت نهاده شده است.

وی ادامه داد: تجهیزات خوبی به سازمان آتش نشانی اضافه شده و به زودی تجهیزات جدید خاصی نیز رونمایی خواهد شد.

داوری توضیح داد: سال گذشته 33 هزار ساختمان مهم در شهر مورد ارزیابی سازمان آتش نشانی نهاده شد که این مهم با مشارکت مردم امکان پذیر شد و بی تردید مشارکت مردم از اهمیت بسزایی برخوردار است.

حریق فضای سبز طبیعی شهر تهران مسئله بسیار عجیبی نیست

وی تاکید نمود: حریق فضای سبز طبیعی شهر تهران مسئله بسیار عجیبی نیست و در فصل تابستان این موارد ده ها سال است که اتفاق می افتد.

مختاری با تأکید بر اینکه با همکاری سازمان ها و بخش های مختلف شهرداری در حال حاضر اقدامات خوبی به لحاظ آبگرفتگی ها اتفاق افتاده، یادآور شد: بارش های سال گذشته موجب رشد علوفه در فضای سبز شده و شیوع کرونا و عدم حضور مردم در طبیعتنیز موجب شد طبیعت نفس بکشد و سبزتر گردد؛ اما پس از کاهش محدودیت ها به یکباره حضور مردم در طبیعت زیاد شد که این معضلاتی را به همراه داشت. بیشتر حریق ها در فضای سبز نتیجه بی احتیاطی هاست.

وی تاکید نمود: البته آتش سوزی های زاگرس توجه رسانه ها را جلب کرد و هر گونه آتش سوزی در فضای سبز با حساسیت بیشتر مردم روبرو شد در حالیکه آتش سوزی ها به لحاظ آماری تغییر محسوسی نداشته و از ده ها سال پیش ادامه داشته است. در این آتش سوزی ها کمتر آسیب به درختان داشتیم و بیشتر گیاهان خود رویی که با سرعت زیادی رشد می نمایند آسیب دیده اند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی تأکید کرد: تا به امروز هیچ یک از حریق ها چالش بزرگی برای آتش نشانی ایجاد نکرده و توانستیم همگی را مهار کنیم.

داوری در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر اینکه از ابتدای سال تا کنون در مجموع 2500 مورد حریق در فضای سبز اتفاق افتاده که بعضی از آن ها عملیات جزئی بوده است اضافه کرد: حدود 150 مورد از این حریق ها وسعت بیشتری داشته اند و 90 درصد کل آتش سوزی های فضای سبز بر اثر سهل انگاری در زمان حضور در فضای سبز بوده است.

وی ادامه داد: بوستان های جنگلی تهران امکانات پخت و پز استاندارد دارد که شهروندان می توانند با مراجعه به آن ها از این امکانات استفاده نمایند. عملیات اطفاء در ارتفاعات علاوه بر مشکلاتی که برای شهروندان به همراه دارد در عملیات اطفاء نیز مشکلاتی را به همراه دارد. در فرآیند کشاورزی پس از درو آتش سوزی هایی توسط کشاورزان انجام می گردد که با آموزش در حال حل و فصل آن هستیم. بعضی آتش سوزی ها نیز در اثر شیطنت پنج جوان برای تفریح با انداختن ته سیگار در دفتری که آماده آتش سوزی است اتفاق افتاده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 421

به "رونمایی از تجهیزات جدید آتش نشانی، سهل انگاری عامل 90 درصد آتش سوزی های فضای سبز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از تجهیزات جدید آتش نشانی، سهل انگاری عامل 90 درصد آتش سوزی های فضای سبز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید