جاده چالوس مسدود شد

به گزارش سفر به هند، مرکز مدیریت اطلاعات راه ها و حمل و نقل جاده ای کشور با اعلام اینکه جاده چالوس مسدود شد، از دلایل این اقدام خبر داده است.

جاده چالوس مسدود شد

خبرنگاران - بر اساس آخرین اطلاعیه مرکز مدیریت اطلاعات راه ها و حمل و نقل جاده ای کشور، محور چالوس از امروز تا 12 اسفند ماه و در روزهای بین هفته مسدود می گردد تا پس از افتتاح فاز دوم آزادراه تهران-شمال این محور نیز اصلاح شده و بتواند به عنوان جهت برگشت در کنار یکی از باندهای آزادراه مورد استفاده مردم قرار گیرد.

فاز دوم آزادراه تهران-شمال حدود 22.5 کیلومتر بوده و از شهرستانک تا پل زنگوله ادامه دارد و بر اساس توافقی که بین وزارت راه وشهرسازی و بنیاد مستضعفان به عنوان سرمایه گذار این پروژه صورت گرفت، مقرر شد تا برای افتتاح هر چه سریعتر این آزادراه، یکی از باندهای آن را (جهت رفت) در کنار محور چالوس به عنوان جهت برگشت آماده گرددتا مردم بتوانند سریعتر از آزادراه استفاده نمایند و حجم ترافیک کمتر گردد.

در این راستا یکی از مباحث مطرح شده این بود که جاده چالوس نیز باید در طول ساخت و بهره برداری از فازهای یک، دو و سه آزادراه تهران-شمال اصلاح و تعریض گردد تا مسافران پس از خاتمه آزادراه در محور چالوس با حجم ترافیک سنگینی روبرو نشوند.

فاز دوم این آزادراه در حال ساخت و تکمیل است

به همین دلیل جهت دوراهی شهرستانک که خاتمه فاز اول بود اصلاح شد و کمی از بار ترافیکی را جبران کرد و حالا که فاز دوم این آزادراه در حال ساخت و تکمیل است، محور چالوس از حوالی نقطه خاتمهی فاز دوم قرار است به طول 10 کیلومتر مسدود شده تا عملیات کارگاه جاده ای در آن انجام گردد.

برای آشنایی با جاده چالوس و همه زیبایی های گردشی در جهت آن کلیک کنید.

در آخرین اطلاعیه مرکز مدیریت اطلاعات راه ها و حمل و نقل جاده ای کشور آمده است، محور چالوس حدفاصل کیلومتر 5 الی 15 (مرزن آباد تا دزدبن)، واقع در استان مازندران، از مورخ 9 دی ماه لغایت 12 اسفند، از ساعت 08:00 الی 17:00 روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه هرهفته به غیر از روزهای شنبه، چهارشنبه، پنجشنبه، آدینه و ایام تعطیلات رسمی و روز های قبل و بعد از تعطیلات چندروزه، به دلیل اجرای عملیات ترانشه برداری و اصلاح جهت مسدود بوده و تردد از محورهای جایگزین هراز و فیروزکوه انجام می گردد.

به گزارش ایسنا، این انسداد و عملیات جاده ای در راستای احداث فاز دوم آزادراه تهران-شمال است که نشان می دهد این آزادراه از نظر پیشرفت فیزیکی آنقدر جدی شده که این عملیات جاده ای همزمان با آن در حال اجرا است و در سال آینده باید منتظر افتتاح آن باشیم.

منبع: بیت ران
انتشار: 16 بهمن 1399 بروزرسانی: 16 بهمن 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 768

به "جاده چالوس مسدود شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاده چالوس مسدود شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید