انگلیس، آلمان را تهدید به قطع همکاری های اطلاعاتی کرد

به گزارش سفر به هند، خبرنگاران: مرکز ارتباطات دولتی انگلیس به دلیل نگرانی درباره افشای بعضی اسرار این سازمان در کمیسیون تحقیق پارلمانی آلمان درباره جاسوسی های آمریکا، برلین را تهدید به قطع همه همکاری های اطلاعاتی کرد.

انگلیس، آلمان را تهدید به قطع همکاری های اطلاعاتی کرد

با تور ارزان لحظه آخری آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل سفر به هند، مرکز ارتباطات دولتی انگلیس (GCHQ) آلمان را تهدید به سرانجام دادن به همه ارتباطات و مناسبات کرد. این مرکز جاسوسی انگلیس نگران است که در کمیسیون آنالیز تحقیقات پارلمانی آلمان درباره جاسوسی های آمریکا بعضی اسرار این سازمان جاسوسی نیز آشکار گردد.

به گزارش نشریه فوکوس، سازمان اطلاعاتی و جاسوسی انگلیس دولت آلمان را تهدید به توقف همه ارتباطات و مناسبات با سازمان های امنیتی آلمان نموده است. این سازمان جاسوسی انگلیسی نگران این مسئله است که در کمیسیون تحقیق پارلمانی آلمان درباره جاسوسی های آژانس امنیت ملی آمریکا NSA، اطلاعات حساسی درباره هماهنگی های جاسوسی آلمان- انگلیس بر ملا گردد.

گرهارد شیندلر، رئیس سازمان اطلاعات امنیت آلمان (BND), چهار شنبه شب از تیرگی مناسبات سازمان های اطلاعاتی آلمان و انگلیس اطلاع داد. ظاهرا مسئله توقف مناسبات بخصوص در زمینه مبادله اطلاعات در زمینه اقدامات ضد تروریستی و ضد جاسوسی مطرح است.

مرکز ارتباطات دولتی انگلیس نگران این مسئله است که به وسیله افشای سوابق کاری اش در کمیسیون تحقیقات پارلمانی آلمان درباره جاسوسی های آمریکا بعضی جزئیات محرمانه این سازمان در زمینه رمز نگاری و کاربرد فن آوری ها افشا گردد.

کمیسیون تحقیقات پارلمانی آلمان درباره جاسوسی های آمریکا که به منظور شفاف سازی مسئله جاسوسی های آمریکا تشکیل شده است امروز پنج شنبه برای اولین بار به مسئله همکاری سازمان اطلاعات امنیت آلمان با سازمان سیای آمریکا می پردازد. اخیرا همچنین همکاری های اطلاعاتی گسترده سازمان اطلاعات امنیت آلمان با آژانس امنیت ملی آمریکا موضوع کار این کمیسیون تحقیق بوده است.

اخیرا نشریه دی سایت گزارش داده است که سازمان اطلاعات امنیت آلمان روزانه 220 میلیون مکالمه تلفنی و ارتباط اس ام اسی را جاسوسی نموده و آن را به آژانس امنیت ملی و سازمان سیای آمریکا می داده است.

ع

منبع: تسنیم
انتشار: 19 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 105

به "انگلیس، آلمان را تهدید به قطع همکاری های اطلاعاتی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیس، آلمان را تهدید به قطع همکاری های اطلاعاتی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید