الزام غرفه داران به استفاده از دستکش و ماسک ، موارد تخلف را گزارش دهید

به گزارش سفر به هند، قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا تنها راه مقابله با این بیماری است.اما عده ای بنا به شغلی که دارند نمی توانند به پویش در خانه بمانیم بپیوندند. غرفه داران میادین تره بار از جمله این افرادند که ملزم شده اند به رعایت اصول بهداشتی و استفاده از دستکش و ماسک تا به قطع زنجیره انتقال ویروس یاری نمایند.

الزام غرفه داران به استفاده از دستکش و ماسک ، موارد تخلف را گزارش دهید

سفر به هند- زینب زینال زاده: این روزها تنها مشاغلی که مایحتاج ضروری شهروندان را تامین می نمایند اجازه فعالیت و خدمت رسانی دارند. این تصمیم برای اجرای بهتر قرنطینه خانگی و ترغیب بیشتر شهروندان برای ماندن در خانه از سوی استاندار تهران گرفته شده است.

میادین میوه و تره بار از جمله مکان هایی هستند که مردم به طور متمرکز می توانند ضروریات زندگی شان را با قیمت مناسب تهیه نمایند. به گفته سعید راد، مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار شهر تهران، میادین در ایام تعطیل باز هستند: برنامه ای برای تعطیلی میادین تره بار در مناطق نداریم و شهروندان به جای ترددهای بی مورد در شهر می توانند با مراجعه به میادین، همه مایحتاج خود شامل میوه و سبزی، مواد پروتئینی و حتی لوازم خانگی را تهیه نمایند.

راد با اشاره به رعایت نکات بهداشتی در روزهایی که ویروس کرونا در همه جا سرک می کشد، گفت: محوطه و سالن های میادین به طور مستمر نظافت و ضدعفونی می شوند. کارشناسان بهداشت هم در غرفه های عرضه محصولات پروتئینی حضور دارند و بر عملکرد روش عرضه نظارت می نمایند.

او ادامه داد: غرفه داران و کارگرانی که در غرفه ها فعالیت می نمایند، ملزم به استفاده از ماسک و دستکش هستند. این اجباری است و اگر بنا به هر دلیلی از سوی متصدیان رعایت نشود، تخلف است و به شدت برخورد می کنیم.

به گفته مدیر عامل سازمان میادین میوه و تره بار شهر تهران، شهروندان در صورت مشاهده چنین تخلفی می توانند موارد را به مدیریت سالن یا میادین گزارش دهند: خریداران می توانند موارد تخلف را در سامانه 137 هم ثبت نمایند و مطمئن باشند در کمترین زمان موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

سعید راد در خاتمه از شهروندان خواست با رعایت موارد بهداشتی به میادین تره بار مراجعه نمایند: خریداران برای حفظ سلامتی خود و خانواده و حتی سایر موارد بهتر است از ماسک و دستکش استفاده نمایند.

مدیر عامل سازمان میادین میوه و تره بار در ادامه تاکید نمود: با توجه به انتشار خبر تعطیلی کلیه واحدهای تجاری تهران به جز فروشگاه های زنجیره ای، داروخانه ها، سوپرمارکت ها، پمپ بنزین ها و نانوایی ها از سوم فروردین و نام نبردن از میادین میوه و تره بار در فهرست اعلام شده، میادین میوه و تره بار تعطیل نیستند و تعطیل نمی شوند.

او با این که بارها تاکید نموده ایم که میادین میوه و تره بار در خط مقدم خدمت رسانی به شهروندان قرار دارند و تعطیل بردار نیستند، اضافه کرد: 250 میدان و بازار میوه و تره بار شهرداری تهران، عظیم ترین زنجیره توزیع انواع میوه، سبزیجات، صیفی جات و سایر محصولات مصرفی شهروندان را تشکیل می دهند و تعطیلی آنها امکان پذیر نیست.

او با تاکید بر فعالیت شبانه روزی کارکنان و کارگران میادین میوه و تره بار به ویژه در یک ماه اخیر، اعلام نمود: کلیه همکاران ما با همه وجود و با تمام توان برای خدمت رسانی به شهروندان، راسخ و شکیبا ایستاده اند و به مردم عزیزمان قول می دهیم که میدان را خالی نمی کنیم.

اکبر امیدی از ساکنان قدیمی محله امیر اباد که خریدهایش را از میدان تره بار جلال ال احمد انجام می دهد در گفت و گوی تلفنی با خبرنگار ما گفت: مدیریت میدان تره بار بسیار عملکرد خوبی داشته است و همه متصدیان و غرفه داران از ماسک و دستکش استفاده می نمایند.

او ادامه داد: بعضی از شهروندان بیماری کرونا را جدی نگرفته اند و بدون رعایت اصول بهداشتی و بدون استفاده از ماسک و دستکش برای خرید می آیند، چندین بار شاهد بودم غرفه داران تذکر دادند و اگر دستکش یک بار مصرف در اختیار داشتند به خریداران دادند.

به گفته امیدی، وجود دستکش در غرفه های میادین الزامی است: لمس کردن میوه و سبزی و صیفی جات از سوی افرادی که دستکش ندارند، ممکن است آلوده شوند و ناخواسته موجب شیوع ویروس شوند. بنابراین علاوه بر الزام استفاده از ماسک و دستکش از سوی متصدیان، دستکش در غرفه ها موجود باشد و خریداران هم ملزم به این کار شوند، بی تردید تاثیر بهتری در مقابله با ویروس کرونا خواهد داشت.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 229

به "الزام غرفه داران به استفاده از دستکش و ماسک ، موارد تخلف را گزارش دهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الزام غرفه داران به استفاده از دستکش و ماسک ، موارد تخلف را گزارش دهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید