استفاده از ماسک در مترو احتمال انتقال کرونا را به کمتر از 5 درصد می رساند

به گزارش سفر به هند، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با تأکید بر اینکه شهروندان استفاده از ماسک را جدی بگیرند، گفت: اگر دو نفر که در مترو مقابل هم قرار دارند از ماسک استفاده نمایند، احتمال انتقال ویروس کمتر از 5 درصد است.

استفاده از ماسک در مترو احتمال انتقال کرونا را به کمتر از 5 درصد می رساند

به گزارش سفر به هند به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران از بستری 265 مورد جدید کرونا در بخش های عادی و ویژه بیمارستان های تهران و ترخیص 295 بیمار در در 24 ساعت گذشته در استان تهران اطلاع داد.

به گفته وی، آمار بیماران جدید کرونایی بستری در بخش های عادی به 200 مورد افزایش یافته است و 65 نفر نیز در بخش های ویژه بستری شدند که نسبت به 48 ساعت گذشته تعداد موارد جدید با شیب ملایم و افزایش نسبی روبرو بوده است.

زالی توجه به تحلیل های آماری 24 ساعت آینده را ضروری برشمرد و گفت: گاهی در تهران به صورت سینوسی شاهد تموج های آماری بیماران بودیم اما تحلیل آمار 24 ساعت آینده تعیین می نماید که این تغییر، گذرا و مقطعی است یا از ثبات برخوردار خواهد بود.

وی، رعایت بهداشت فردی، فاصله گذاری اجتماعی و عدم تردد غیر ضروری در سطح شهر به ویژه از سوی افراد پرخطر را سه عامل مهم در کاهش و پیشگیری از ابتلا به بیماری برشمرد.

زالی با اشاره به رابطه مستقیم حضور در مراکز پرتردد و ابتلا به بیماری اعلام کرد: بر اساس آمارهای اعلام شده از سوی وزارت بهداشت حمل و نقل عمومی سهم بسیار بالایی در انتقال بیماری کرونا در کلانشهرها برعهده دارد.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا درکلانشهر تهران به همشهریان توصیه کرد که استفاده از ماسک را حتما جدی بگیرند، زیرا تنها راهی است که می تواند از ابتلای افراد به بیماری کرونا جلوگیری کند.

وی گفت: دو فردی که در مترو در مقابل یکدیگر ایستاده اند اگر هر دو از ماسک مناسب استفاده نمایند احتمال انتقال بیماری به آنان زیر 5 درصد است.

زالی سن فرد، زمان مواجهه، میزان مواجهه و میزان سلامتی فرد را از جمله فاکتورهای خطر در ابتلا به بیماری کرونا برشمرد و تاکید نمود: رعایت احتیاط و ملاحظات بهداشتی می تواند میزان خطر را تعیین کند.

به گفته زالی، در زمان اپیدمی ها تمام فعالیت های اجتماعی می توانند بالقوه خطرناک باشند؛ مگر آنکه ملاحظات بهداشتی در آنها لحاظ گردد و زمان طولانی حضور در اجتماع ، تراکم بیشتر جمعیتی و عدم فاصله گذاری اجتماعی جزو مواردی به شمار می آیند که باعث افزایش این خطر می گردد.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، تسامح در رعایت بهداشت فردی و وسایل حفاظت فردی و فاصله گذاری اجتماعی را مهمترین راهبرد خطرناک در اپیدمی ها برشمرد که می تواند باعث خسران گردد و از همشهریان خواست همچنان به ملاحظات بهداشتی توجه ویژه داشته باشند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 366

به "استفاده از ماسک در مترو احتمال انتقال کرونا را به کمتر از 5 درصد می رساند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از ماسک در مترو احتمال انتقال کرونا را به کمتر از 5 درصد می رساند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید