آمریکایی ها چندان مشتاق زدن واکسن کووید-19 نیستند

به گزارش سفر به هند، محققان دانشگاه ایالتی اوهایو(OSU) آمریکا در مطالعه اخیرشان اظهار نموده اند که از هر 10 فرد آمریکایی سه نفر تمایلی به دریافت واکسن کووید-19 ندارند.

آمریکایی ها چندان مشتاق زدن واکسن کووید-19 نیستند

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران، طبق یافته های این مطالعه، تقریباً از هر 10 آمریکایی تنها هفت نفر علاقه مند به دریافت واکسن کووید-19 هستند.

محققان دانشگاه ایالتی اوهایو در ماه مه بیش از دو هزار آمریکایی را مورد آنالیز قرار دادند و از آنها در خصوص تمایل به واکسیناسیون و 11 عاملی که می توانند در تصمیم گیری آنها بر واکسیناسیون تأثیر بگذارند سوال کردند. آنها دریافتند که هزار و 374 فرد(69 درصد) از دو هزار و شش نفر مورد آنالیز قرار گرفته در این نظرسنجی، به طور قطع یا احتمالاً در صورت توسعه واکسن آن را خواهند زد. این آنالیز نشان داد که از آن تعداد، 17 درصد از افراد درباره واکسیناسیون مطمئن نیستند و 14 درصد از آنها نیز احتمالاً یا قطعاً تمایلی به دریافت واکسن ندارند.

پال ریتر(Paul Reiter) محقق ارشد این مطالعه و دانشیار رفتار و ارتقای بهداشت گفت: با توجه به همه گیری و شدت وخیم بودن این بیماری من گمان می کنم که بیشتر افراد تمایل به دریافت واکسن دارند. به نظرم میزان علاقه افراد در آمریکا به دریافت واکسن کووید-19 بیش از میزان علاقه آنها به دریافت واکسن آنفلوآنزا و سایر واکسن ها است.

محققان گفتند پیش بینی آنها این است که یکی از علت هایی که بعضی افراد در دریافت واکسن شک دارند می تواند این باشد که از میزان عملکرد واکسن مطمئن نیستند و منتظرند تا ببینند آیا ارائه دهندگان خدمات بهداشتی از عملکرد آن راضی هستند و دریافت آن را به اشخاص توصیه می نمایند یا خیر. محققان همچنین اظهار کردند افرادی که از میزان خطرناک بودن و جدی بودن کووید-19 آگاهی دارند تمایل بیشتری به واکسیناسیون دارند.

ریتر گفت: فقط 35 درصد از شرکت نمایندگان این مطالعه حاضر به پرداخت 50 دلار یا بیشتر برای دریافت واکسن کووید-19 بودند.

اگرچه این نظرسنجی چهار ماه پیش صورت گرفته است، اما ریتر گفت که انتظار ندارد نظر افراد تغییر چندانی نموده باشد.

وی در سرانجام گفت: هرچه به توسعه واکسن نزدیک تر می شویم عواملی همچون هزینه واکسن و میزان دوز تزریقی مورد احتیاج، برای افراد مهمتر خواهند شد.

یافته های این مطالعه در مجله Vaccine منتشر شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 آبان 1399 بروزرسانی: 6 آبان 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 566

به "آمریکایی ها چندان مشتاق زدن واکسن کووید-19 نیستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکایی ها چندان مشتاق زدن واکسن کووید-19 نیستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید